Test needle; Contact plating: gold-plated; Contacts: CuBe; 50.2mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
HFS-802 306 100 A 7642 MTNT
Manufacturer: INGUN
Manufacturer code: HFS-802 306 100 A 7642 MTNT
Product downloads
Specification for Test needle; Contact plating: gold-plated; Contacts: CuBe; 50.2mm
| Mounting | push-in |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Contact plating | gold-plated |
| Contact material | CuBe |
| Length | 50.2mm |
| Impedance | 100Ω |
| Max. frequency | 1GHz |
| Type of test accessories | test probe |