Test needle; 2A; Contact plating: gold-plated; Contacts: CuBe
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
HFS-802 314 051 A 8042 HMTD
Manufacturer: INGUN
Manufacturer code: HFS-802 314 051 A 8042 HMTD
Product downloads
Specification for Test needle; 2A; Contact plating: gold-plated; Contacts: CuBe
| Mounting | push-in |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Contact plating | gold-plated |
| Contact material | CuBe |
| Impedance | 100Ω |
| Current rating | 2A |
| Tip diameter | 8mm |
| Type of test accessories | test probe |