Test needle; Operational spring compression: 1mm; 2A; Ø: 0.51mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
HFS-807 303 051 A 6842 HFM-M
Manufacturer: INGUN
Manufacturer code: HFS-807 303 051 A 6842 HFM-M
Product downloads
Specification for Test needle; Operational spring compression: 1mm; 2A; Ø: 0.51mm
| Mounting | screw-in |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Contact plating | gold-plated |
| Contact material | CuBe |
| Impedance | 50Ω |
| Current rating | 2A |
| Max. frequency | 12GHz |
| Type of test accessories | test probe |
| Operational spring compression | 1mm |
| Maksimum spring compression | 1.5mm |