Test needle; 2A; Contact plating: gold-plated; Contacts: steel
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
HFS-810 201 051 A 9629-V2 4M
Manufacturer: INGUN
Manufacturer code: HFS-810 201 051 A 9629-V2 4M
Product downloads
Specification for Test needle; 2A; Contact plating: gold-plated; Contacts: steel
| Mounting | screw-in |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Contact plating | gold-plated |
| Contact material | steel |
| Length | 44mm |
| Impedance | 50Ω |
| Current rating | 2A |
| Max. frequency | 2GHz |
| Type of test accessories | test probe |
| Blade tip shape | shovel |