Test needle; 3A; Contact plating: gold-plated; Contacts: CuBe
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
HFS-810 358 080 A 4802 V2-00S
Manufacturer: INGUN
Manufacturer code: HFS-810 358 080 A 4802 V2-00S
Product downloads
Specification for Test needle; 3A; Contact plating: gold-plated; Contacts: CuBe
| Mounting | push-in |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Contact plating | gold-plated |
| Contact material | CuBe |
| Length | 44mm |
| Impedance | 50Ω |
| Current rating | 3A |
| Max. frequency | 2GHz |
| Tip diameter | 0.8mm |
| Type of test accessories | test probe |