Test needle; Operational spring compression: 2mm; 3A; Ø: 0.9mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
HFS-819 303 090 A 12743 V2
Manufacturer: INGUN
Manufacturer code: HFS-819 303 090 A 12743 V2
Product downloads
Specification for Test needle; Operational spring compression: 2mm; 3A; Ø: 0.9mm
| Mounting | push-in |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Contact plating | gold-plated |
| Contact material | CuBe |
| Impedance | 100Ω |
| Current rating | 3A |
| Flange diameter | 7.5mm |
| Tip diameter | 0.9mm |
| Type of test accessories | test probe |
| Operational spring compression | 2mm |