Test needle; Operational spring compression: 2mm; 3A; Ø: 0.51mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
HFS-819 355 051 A 12742 V8
Manufacturer: INGUN
Manufacturer code: HFS-819 355 051 A 12742 V8
Product downloads
Specification for Test needle; Operational spring compression: 2mm; 3A; Ø: 0.51mm
| Mounting | push-in |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Contact plating | gold-plated |
| Contact material | CuBe |
| Impedance | 100Ω |
| Current rating | 3A |
| Transmission rate | 1.5Gbps |
| Type of test accessories | test probe |
| Operational spring compression | 2mm |
| Blade tip shape | rounded |