Test needle; 3A; Contact plating: gold-plated; Contacts: CuBe
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
HFS-821 313 050A9905USBMINI-D
Manufacturer: INGUN
Manufacturer code: HFS-821 313 050A9905USBMINI-D
Product downloads
Specification for Test needle; 3A; Contact plating: gold-plated; Contacts: CuBe
| Mounting | screw-in |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Contact plating | gold-plated |
| Contact material | CuBe |
| Length | 49mm |
| Impedance | 100Ω |
| Current rating | 3A |
| Tip diameter | 0.5mm |
| Type of test accessories | test probe |
| Blade tip shape | rounded |