Test needle; Operational spring compression: 0.8mm; 2A; HFS-856
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
HFS-856 305 030 A 6343 MS180-H
Manufacturer: INGUN
Manufacturer code: HFS-856 305 030 A 6343 MS180-H
Product downloads
Specification for Test needle; Operational spring compression: 0.8mm; 2A; HFS-856
| Mounting | screw-in |
| Operating temperature | -40...80°C |
| Contact plating | gold-plated |
| Contact material | CuBe |
| Impedance | 50Ω |
| Current rating | 2A |
| Max. frequency | 6GHz |
| Type of test accessories | test probe |
| Operational spring compression | 0.8mm |
| Blade tip shape | rounded |