Product code: HLG-150H-15
Manufacturer: MEAN WELL
Manufacturer code: HLG-150H-15
  • Supply voltage
  • Power
  • Number of outputs
  • Kind of case
Product downloads
Specification for Power supply: switching; LED; 150W; 15VDC; 10A; 90÷305VAC; IP67
Output current 10A
Supply voltage 90...305V AC, 127...431V DC
Power 150W
Operating temperature -40...70°C
Application LED
Body dimensions 228x68x38.8mm
Output voltage 15V DC
Additional functions active PFC
Efficiency 92%