Product code: HLG-185H-54
Manufacturer: MEAN WELL
Manufacturer code: HLG-185H-54
  • Number of outputs
  • Kind of case
Product downloads
Specification for Power supply: switching; LED; 185W; 54VDC; 3.45A; 90÷305VAC; IP67
Output current 3.45A
Supply voltage 127...431V DC, 90...305V AC
Operating temperature -40...70°C
Application LED
Body dimensions 228x68x38.8mm
Output voltage 54V DC
Additional functions active PFC
Efficiency 94%