Product code: HLG-320H-20B
Manufacturer: MEAN WELL
Manufacturer code: HLG-320H-20B
  • Supply voltage
  • Power
  • Number of outputs
  • Electrical connection
Product downloads
Specification for Power supply: switching; LED; 300W; 20VDC; 15A; 90÷305VAC; IP67
Output current 15A
Supply voltage 90...305V AC, 127...431V DC
Power 300W
Operating temperature -40...70°C
Application LED
Body dimensions 252x90x43.8mm
Output voltage 20V DC
Efficiency 93%