Product code: HLG-320H-54
Manufacturer: MEAN WELL
Manufacturer code: HLG-320H-54
  • Number of outputs
  • Kind of case
Product downloads
Specification for Power supply: switching; LED; 320W; 54VDC; 5.95A; 90÷305VAC; IP67
Output current 5.95A
Supply voltage 90...305V AC, 127...431V DC
Operating temperature -40...70°C
Application LED
Body dimensions 252x90x43.8mm
Output voltage 54V DC
Additional functions active PFC
Efficiency 95%
Number of outputs 1
Kind of case 202A