Diode: rectifying; SMD; 200V; 2A; thinSMA; reel,tape
Multiples:
7000.0
Minimum quantity:
7000.0
Product code:
HS2DAL
Manufacturer: TAIWAN SEMICONDUCTOR
Manufacturer code: HS2DAL
Specification for Diode: rectifying; SMD; 200V; 2A; thinSMA; reel,tape
| Mounting | SMD |
| Kind of package | reel, tape |
| Semiconductor structure | single diode |
| Max. off-state voltage | 200V |
| Features of semiconductor devices | superfast switching |
| Load current | 2A |
| Max. forward voltage | 1V |
| Reverse recovery time | 50ns |
| Type of diode | rectifying |