Tape: fixing; W: 12mm; L: 2m; V: double-sided; anthracite
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
HSA024
Manufacturer: HPX
Manufacturer code: HSA024
Product downloads
Specification for Tape: fixing; W: 12mm; L: 2m; V: double-sided; anthracite
| Colour | anthracite |
| Version | double-sided |
| Width | 12mm |
| Length | 2m |
| Thickness | 1.1mm |
| Tape application | fixing |
| Type of tape | fixing |
| Tape material | acrylic foam |
| Kind of adhesive | acrylic |