Heat transfer paste; white; silicon based; 1g; Thermal Compound
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
2.0
Product code:
HSPA01I
Manufacturer:
Manufacturer code: HSPA01I
Product downloads
Specification for Heat transfer paste; white; silicon based; 1g; Thermal Compound
| Operating temperature | -50...180°C |
| Kind of package | syringe |
| Colour | white |
| Application | facilitates heat transfer |
| Thermal conductivity | 3.2W/mK |
| Agent application | heatsinks |
| Agent features | silicon based |
| Name | Thermal Compound |
| Net weight | 1g |
| Type of chemical agent | heat transfer paste |
| Appearance | paste |