Rivet; Ømount.hole: 3mm; polyamide 66; heatsink mounting; UL94V-2
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
HSR-24
Manufacturer: FIX&FASTEN
Manufacturer code: HSR-24
Specification for Rivet; Ømount.hole: 3mm; polyamide 66; heatsink mounting; UL94V-2
| Material | polyamide 66 |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Panel cutout diameter | 3mm |
| D dimension | 2.8mm |
| B dimension | 1.5mm |
| A dimension | 5.5mm |
| C dimension | 14mm |
| E dimension | 4.1mm |