Rivet; Ømount.hole: 3.5mm; polyamide 66; heatsink mounting
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
HSR-26
Manufacturer: FIX&FASTEN
Manufacturer code: HSR-26
Specification for Rivet; Ømount.hole: 3.5mm; polyamide 66; heatsink mounting
| Material | polyamide 66 |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Panel cutout diameter | 3.5mm |
| D dimension | 2.5mm |
| B dimension | 1.5mm |
| A dimension | 6.4mm |
| C dimension | 11.5mm |
| E dimension | 4.8mm |
| Rivet length | 15.5mm |