Tape: fixing; W: 19mm; L: 5m; D: 1mm; V: double-sided; acrylic
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
HT1905
Manufacturer: HPX
Manufacturer code: HT1905
Product downloads
Specification for Tape: fixing; W: 19mm; L: 5m; D: 1mm; V: double-sided; acrylic
| Colour | transparent |
| Version | double-sided |
| Width | 19mm |
| Length | 5m |
| Thickness | 1mm |
| Tape application | fixing |
| Type of tape | fixing |
| Tape material | acrylic foam |
| Kind of adhesive | acrylic |
| Tape features | waterproof |
| Adhesive strength | 1.16N/mm |