Tape: fixing; W: 25mm; L: 25mm; Thk: 0.5mm; acrylic; transparent
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
HT2525
Manufacturer: HPX
Manufacturer code: HT2525
Product downloads
Specification for Tape: fixing; W: 25mm; L: 25mm; Thk: 0.5mm; acrylic; transparent
| Operating temperature | max. 120°C |
| Colour | transparent |
| Width | 25mm |
| Length | 25mm |
| Thickness | 500µm |
| Tape application | fixing |
| Type of tape | fixing |
| Quantity in package | 15pcs. |
| Tape material | acrylic foam |
| Kind of adhesive | acrylic |
| Tape features | can be broken using your hand, double-sided adhesive, easy removal, leaves no glue residue after remove |
| Adhesive strength | 1N/mm |