Fuse holder; cylindrical fuses; THT; 5mm; -30÷85°C; 10A; 250VAC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
HTC-50M
Manufacturer: EATON/Bussmann
Manufacturer code: HTC-50M
Product downloads
Specification for Fuse holder; cylindrical fuses; THT; 5mm; -30÷85°C; 10A; 250VAC
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -30...85°C |
| Leads | for soldering |
| Terminal pitch | 10mm |
| Maximum current | 10A |
| Mounting hole diameter | Ø1.3mm |
| Rated voltage | 250V AC |
| Type of fuse accessories | fuse holder |