Heat transfer paste; white; silicone free; 1kg; HTC; 2.5W/mK
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
HTCP01K
Manufacturer: ELECTROLUBE
Manufacturer code: HTCP01K
Product downloads
Specification for Heat transfer paste; white; silicone free; 1kg; HTC; 2.5W/mK
| Operating temperature | -50...130°C |
| Colour | white |
| Application | facilitates heat transfer |
| Thermal conductivity | 2.5W/mK |
| Agent application | heatsinks |
| Agent features | silicone free |
| Name | HTC |
| Net weight | 1kg |
| Type of chemical agent | heat transfer paste |
| Appearance | paste |