Product code: HTS-15-230-100-3/6.3
Manufacturer: TELPOD
Manufacturer code: HTS-15-230-100-3/6.3
  • Mounting
  • Type of resistor
  • Operating temperature
  • Leads
  • Body material
  • Width
  • Length
  • Height
  • Max. operating voltage
  • Hole diameter
  • Resistor features
  • Kind of resistor
  • Surface temperature
This combination does not exist.
Add to Cart
Product downloads
Specification for Resistor: thick film; heating; screw; 100W; Temp: -40÷200°C; H: 1mm
Mounting screw
Type of resistor thick film
Operating temperature -40...200°C
Leads connectors
Body material steel
Width 27.4mm
Length 59mm
Height 1mm
Max. operating voltage 230V
Hole diameter 4.2mm
Resistor features needs additional heatsink
Kind of resistor heating
Surface temperature 200°C