Product code: HTS-15-230-150-1
Manufacturer: TELPOD
Manufacturer code: HTS-15-230-150-1
  • Mounting
  • Power
Product downloads
Specification for Resistor: thick film; heating; screw; 150W; Temp: -40÷400°C; H: 1mm
Mounting screw
Power 150W
Type of resistor thick film
Operating temperature -40...400°C
Leads contact pads
Body material steel
Width 27.4mm
Length 59mm
Height 1mm
Hole diameter 4.2mm
Resistor features needs additional heatsink
Kind of resistor heating
Surface temperature 400°C