Fuse: PTC polymer; 150mA; Ø0.65x4.7mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
3.0
Product code:
HU015-V3
Manufacturer: ECE
Manufacturer code: HU015-V3
Product downloads
Specification for Fuse: PTC polymer; 150mA; Ø0.65x4.7mm
| Operating temperature | -40...85°C |
| D dimension | 4.7mm |
| Current rating | 150mA |
| Leads dimensions | Ø0.65x4.7mm |
| B dimension | 11mm |
| A dimension | 6.5mm |
| C dimension | 5mm |
| E dimension | 4.6mm |
| Max resistance | 12Ω |
| Type of fuse | PTC polymer |
| Min. resistance | 3Ω |