Cable gland; angular; PG9; IP68; polyamide; grey; HSK-W-FLEX
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
HUMMEL-1314090014
Manufacturer:
Manufacturer code:
Product downloads
Specification for Cable gland; angular; PG9; IP68; polyamide; grey; HSK-W-FLEX
| Operating temperature | -40...100°C |
| IP rating | IP68 |
| Body material | polyamide |
| Body colour | grey |
| Cable external diameter | 4...8mm |
| Thread length | 8mm |
| Spanner size | 19mm |
| Gland thread | PG9 |
| Cable gland version | angular |
| Kind of thread | PG |
| Type of cable accessories | cable gland |