Snap handle; polyamide; natural; Mounting hole: Ø3.18mm
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
HURC-3-01
Manufacturer: RICHCO
Manufacturer code: HURC-3-01
Product downloads
Specification for Snap handle; polyamide; natural; Mounting hole: Ø3.18mm
| Body material | polyamide |
| Mounting hole diameter | Ø3.18mm |
| Body colour | natural |
| D dimension | 6.1mm |
| Panel thickness | max. 1.6mm |
| B dimension | 14.2mm |
| A dimension | 6.1mm |
| C dimension | 4.8mm |
| Type of cable accessories | snap handle |
| Cable accessories application | Cable P-clips |