Screw mounted clamp; polyamide; natural
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
HURCS-4-01
Manufacturer: RICHCO
Manufacturer code: HURCS-4-01
Product downloads
Specification for Screw mounted clamp; polyamide; natural
| Body material | polyamide |
| Body colour | natural |
| D dimension | 7.6mm |
| B dimension | 18.3mm |
| A dimension | 8.1mm |
| C dimension | 6.4mm |
| Type of cable accessories | screw mounted clamp |
| Cable accessories application | Cable P-clips |