Cable tie; multi use; L: 200mm; W: 7.6mm; polyamide; 215.6N; black
Multiples:
20.0
Minimum quantity:
20.0
Product code:
HV200BK
Manufacturer: KSS WIRING
Manufacturer code: HV200BK
Product downloads
Specification for Cable tie; multi use; L: 200mm; W: 7.6mm; polyamide; 215.6N; black
| Colour | black |
| Version | multi use |
| Flammability rating | UL94V-2 |
| Length | 200mm |
| Type of cable accessories | cable tie |
| Tie strength | 215.6N |
| Tie material | polyamide |
| Tie width | 7.6mm |
| Loop diameter max | 50mm |