Driver; EL lamp driver; 170÷210V; Channels: 1; Outputs: 2; SO8
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
HV857LMG-G
Manufacturer: MICROCHIP (SUPERTEX)
Manufacturer code: HV857LMG-G
Product downloads
Specification for Driver; EL lamp driver; 170÷210V; Channels: 1; Outputs: 2; SO8
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.8...5V |
| Case | SO8 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Application | EL tubes |
| Output voltage | 170...210V |
| Operating frequency | 65...89kHz |
| Kind of integrated circuit | EL lamp driver |
| Number of outputs | 2 |
| DC supplying current | 25mA |