Driver; EL lamp driver; 170÷210V; Channels: 1; Outputs: 2; MSOP8
Multiples:
2500.0
Minimum quantity:
2500.0
Product code:
HV857MG-G
Manufacturer: MICROCHIP (SUPERTEX)
Manufacturer code: HV857MG-G
Product downloads
Specification for Driver; EL lamp driver; 170÷210V; Channels: 1; Outputs: 2; MSOP8
| Mounting | SMD |
| Supply voltage | 1.8...5V |
| Case | MSOP8 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Application | EL tubes |
| Output voltage | 170...210V |
| Operating frequency | 80kHz |
| Kind of integrated circuit | EL lamp driver |
| Number of outputs | 2 |
| DC supplying current | 20mA |