Driver; Internal MOSFET; LED controller; 20÷400V; 20mA; SOT89-3
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
HV9921N8-G
Manufacturer: MICROCHIP (SUPERTEX)
Manufacturer code: HV9921N8-G
Product downloads
Specification for Driver; Internal MOSFET; LED controller; 20÷400V; 20mA; SOT89-3
| Output current | 20mA |
| Mounting | SMD |
| Case | SOT89-3 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Integrated circuit features | Internal MOSFET |
| Kind of package | reel, tape |
| Number of channels | 1 |
| Topology | buck |
| Maximum output current | 20mA |
| Input voltage | 20...400V |
| Kind of integrated circuit | LED driver |