IC: driver; buck; LED controller; TO92; MOSFET; 20÷400V; 50mA
Multiples:
1000.0
Minimum quantity:
1000.0
Product code:
HV9922N3-G
Manufacturer: MICROCHIP (SUPERTEX)
Manufacturer code: HV9922N3-G
Product downloads
Specification for IC: driver; buck; LED controller; TO92; MOSFET; 20÷400V; 50mA
| Output current | 50mA |
| Mounting | THT |
| Case | TO92 |
| Type of integrated circuit | driver |
| Integrated circuit features | Internal MOSFET |
| Kind of package | bulk |
| Topology | buck |
| Maximum output current | 50mA |
| Input voltage | 20...400V |
| Kind of integrated circuit | LED driver |