Power supply: switched-mode; LED; 320W; 76.2÷152.4VDC; 180÷528VAC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
HVGC-320-2100A
Manufacturer: MEAN WELL
Manufacturer code: HVGC-320-2100A
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; LED; 320W; 76.2÷152.4VDC; 180÷528VAC
| Output current | 1.05...2.1A |
| Supply voltage | 180...528V AC, 254...747V DC |
| Operating temperature | -40...90°C |
| IP rating | IP65 |
| Protection | overheating, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Series | HVGC-320 |
| Application | LED |
| Body dimensions | 262x90x43.8mm |
| Output voltage | 76.2...152.4V DC |
| Additional functions | active PFC, adjustable output current level |
| Efficiency | 93.5% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | wires |