Power supply: switched-mode; LED; 320W; 45.7÷91.4VDC; 1750÷3500mA
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
HVGC-320-3500AB
Manufacturer: MEAN WELL
Manufacturer code: HVGC-320-3500AB
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; LED; 320W; 45.7÷91.4VDC; 1750÷3500mA
| Output current | 1750...3500mA |
| Supply voltage | 180...528V AC, 254...747V DC |
| Operating temperature | -40...90°C |
| IP rating | IP65 |
| Protection | overheating, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Series | HVGC-320 |
| Application | LED |
| Body dimensions | 262x90x43.8mm |
| Output voltage | 45.7...91.4V DC |
| Additional functions | active PFC, adjustable output current level, dimming function 0-10V DC, PWM controlled dimming function, resistance dimming function |
| Efficiency | 93% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | wires |