Power supply: switched-mode; LED; 650W; 92.8÷232VDC; 1400÷3500mA
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
HVGC-650-L-AB
Manufacturer: MEAN WELL
Manufacturer code: HVGC-650-L-AB
Product downloads
Specification for Power supply: switched-mode; LED; 650W; 92.8÷232VDC; 1400÷3500mA
| Output current | 1400...3500mA |
| Supply voltage | 180...528V AC, 254...747V DC |
| Power | 650W |
| Operating temperature | -40...90°C |
| IP rating | IP67 |
| Protection | overheating, anti-overvoltage, short circuit protection |
| Type of power supply | switched-mode |
| Version | Horticulture |
| Series | HVGC-650 |
| Application | LED |
| Body dimensions | 280x144x48.5mm |
| Output voltage | 92.8...232V DC |
| Additional functions | active PFC, adjustable output current level, dimming function 0-10V DC, PWM controlled dimming function, resistance dimming function |
| Operating modes | constant power |
| Efficiency | 95% |
| Number of outputs | 1 |
| Electrical connection | wires |