Fuse holder; cylindrical fuses; 6.3x32mm; 30A; on panel; black
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
HVP-L-R
Manufacturer: EATON/Bussmann
Manufacturer code: HVP-L-R
Product downloads
Specification for Fuse holder; cylindrical fuses; 6.3x32mm; 30A; on panel; black
| Mounting | on panel |
| Colour | black |
| Leads | quick connect terminal |
| Flammability rating | UL94HB |
| Maximum current | 30A |
| Mounting hole diameter | Ø12.8mm |
| Rated voltage | 480V AC |
| Type of fuse accessories | fuse holder |
| Cap type | bayonet cap |