Power supply: industrial; single-channel,universal; 15VDC; 22A
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
HWS300-15
Manufacturer: TDK-LAMBDA
Manufacturer code: HWS300-15
Product downloads
Specification for Power supply: industrial; single-channel,universal; 15VDC; 22A
| Output current | 22A |
| Supply voltage | 85...265V AC, 120...370V DC |
| Power | 330W |
| Operating temperature | -10...70°C |
| Protection | over current, anti-overvoltage |
| Type of power supply | switched-mode |
| Body dimensions | 60.96x82.042x165.1mm |
| Output voltage | 15V DC |
| Efficiency | 82...85% |
| Number of outputs | 1 |
| Indication | LED |
| Electrical connection | terminal block |
| Kind of power supply | modular |