Conical knob; M6; 16mm; black; L: 25mm; Base dia: 12mm; Ømax: 16mm
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
I.622/25-M6 BLACK
Manufacturer: ELESA+GANTER
Manufacturer code: I.622/25-M6 BLACK
Product downloads
Specification for Conical knob; M6; 16mm; black; L: 25mm; Base dia: 12mm; Ømax: 16mm
| Resistance to | most of oils, most of solvents |
| Length | 25mm |
| Body colour | black |
| Base diameter | 12mm |
| Thread length | 16mm |
| Type of mounting element | conical knob |
| Internal thread | M6 |
| Max. component diameter | 16mm |