Handle; Ø: 26.5mm; Ext.thread: M10; 17mm; L: 80mm; twistable
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
I.780/80+X-M10
Manufacturer: ELESA+GANTER
Manufacturer code: I.780/80+X-M10
Product downloads
Specification for Handle; Ø: 26.5mm; Ext.thread: M10; 17mm; L: 80mm; twistable
| Version | twistable |
| Body material | technopolymer (PA) |
| Length | 80mm |
| Body colour | black |
| Base diameter | 21mm |
| Thread length | 17mm |
| Type of mounting element | conical knob |
| External thread | M10 |
| Plunger material | zinc plated steel |