Fan: AC; axial; 230VAC; 48m3/h; 49dBA; ball bearing; IP55; RAL 7035
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
I-ALFAATV2200V000
Manufacturer: Alfa Electric
Manufacturer code: I-ALFAATV2200V000
Specification for Fan: AC; axial; 230VAC; 48m3/h; 49dBA; ball bearing; IP55; RAL 7035
| Supply voltage | 230V AC |
| Operating temperature | -10...70°C |
| IP rating | IP55 |
| Colour | RAL 7035 |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Current rating | 140mA |
| Frequency | 50...60Hz |
| Power consumption | 22W |
| Kind of Bearing | ball bearing |
| Kind of fan | axial |
| Type of fan | AC |
| Noise level | 49dBA |
| Protection class | I |