Heater; semiconductor; 50W; 120÷240VAC; IP20; -45÷80°C; Rail: TS35
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
I-ALFASTHT50T0000
Manufacturer: Alfa Electric
Manufacturer code: I-ALFASTHT50T0000
Specification for Heater; semiconductor; 50W; 120÷240VAC; IP20; -45÷80°C; Rail: TS35
| Mounting | for DIN rail mounting |
| Operating temperature | -45...70°C |
| IP rating | IP20 |
| Leads | screw terminals |
| Mounting rail size | TS35 |
| Protection class | II |
| Heating capacity | 50W |
| Inrush current max | 3.5A |