Scales; to parcels,electronic; Scale max.load: 200kg; 5÷40°C
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
I-C31M200L
Manufacturer: OHAUS
Manufacturer code: I-C31M200L
Product downloads
Specification for Scales; to parcels,electronic; Scale max.load: 200kg; 5÷40°C
| Supply voltage | 100...240V AC |
| Operating temperature | 5...40°C |
| Kit contents | power supply |
| Kind of display used | LCD |
| Power supply | mains power supply |
| Max. environment humidity | 80% |
| Measuring unit | kg, lb |
| Battery life | ~100h |
| Scale load capacity max. | 200kg |
| Features of warehouse equipment | without legalization |
| Legalization certificate | no |
| Kind of scales | electronic |
| Readout graduation | 100g |