Capacitor: motors, run; 50uF; 450V; Ø45x119mm; -25÷70°C; ±10%; V: 2
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
I15KV650K-B
Manufacturer: MIFLEX
Manufacturer code: I15KV650K-B
Product downloads
Specification for Capacitor: motors, run; 50uF; 450V; Ø45x119mm; -25÷70°C; ±10%; V: 2
| Mounting | M8 screw |
| Operating voltage | 450V |
| Operating temperature | -25...70°C |
| Tolerance | ±10% |
| Leads | connectors |
| Version | 2 |
| Body dimensions | Ø45x119mm |
| Diameter | 45mm |
| Capacitance | 50µF |
| Type of capacitor | polypropylene |
| Capacitor application | motors, run |
| Service life | 10000h |