Converter: DC/DC; 100W; Uin: 9÷53V; 5/30VDC; Iout: 4.5A; 8g
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
I3A4W005A150V-001-R
Manufacturer: TDK-LAMBDA
Manufacturer code: I3A4W005A150V-001-R
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 100W; Uin: 9÷53V; 5/30VDC; Iout: 4.5A; 8g
| Output current | 4.5A |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Protection | anti-overload |
| Body dimensions | 19.1x23.4x9.6mm |
| Output voltage | 5...30V DC |
| Additional functions | adjustable output voltage |
| Efficiency | 89...96.5% |
| Number of outputs | 1 |