Converter: DC/DC; 250W; Uin: 9÷40V; 3.3/24VDC; Iout: 14A; 15g
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
I6A24014A033V-003-R
Manufacturer: TDK-LAMBDA
Manufacturer code: I6A24014A033V-003-R
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 250W; Uin: 9÷40V; 3.3/24VDC; Iout: 14A; 15g
| Output current | 14A |
| Mounting | THT |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Protection | anti-overload |
| Body dimensions | 33x22.9x12.1mm |
| Output voltage | 3.3...24V DC |
| Additional functions | adjustable output voltage |
| Efficiency | 92.5...98% |
| Number of outputs | 1 |