Converter: DC/DC; 300W; Uin: 9÷36V; Uout: 8÷24V; Iout: 20A; 25g; THT
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
I7C2W020A120V-003-R
Manufacturer: TDK-LAMBDA
Manufacturer code: I7C2W020A120V-003-R
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC; 300W; Uin: 9÷36V; Uout: 8÷24V; Iout: 20A; 25g; THT
| Output current | 20A |
| Mounting | THT |
| Power | 300W |
| Operating temperature | -40...125°C |
| Protection | anti-overload, overheating |
| Input voltage | 9...36V DC |
| Efficiency | 94% |
| Number of outputs | 1 |