Specification for Converter: DC/DC
| Output current | 42mA |
| Mounting | THT |
| Case | SIP |
| Power | 1W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Output voltage | 12V DC |
| Insulation voltage | 1kV DC |
| Efficiency | 78% |
| Output current 2 | 42mA |
| Output voltage 2 | -12V DC |
| Number of outputs | 2 |
| Switching frequency | 80kHz |