Converter: DC/DC
Multiples:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Product code:
IA1215S
Manufacturer: XP POWER
Manufacturer code: IA1215S
Product downloads
Specification for Converter: DC/DC
| Output current | 33mA |
| Mounting | THT |
| Case | SIP |
| Power | 1W |
| Operating temperature | -40...85°C |
| Output voltage | 15V DC |
| Input voltage | 12V DC |
| Insulation voltage | 1kV DC |
| Efficiency | 80% |
| Output current 2 | 33mA |
| Output voltage 2 | -15V DC |
| Number of outputs | 2 |
| Switching frequency | 80kHz |