Insulating bushing; TO3; UL94V-0; 7.1mm; -40÷250°C; 30kV/mm
Multiples:
10.0
Minimum quantity:
10.0
Product code:
IB 1
Manufacturer: FISCHER ELEKTRONIK
Manufacturer code: IB 1
Product downloads
Specification for Insulating bushing; TO3; UL94V-0; 7.1mm; -40÷250°C; 30kV/mm
| Operating temperature | -40...250°C |
| Material | polyamide |
| Application | TO3 |
| Flammability rating | UL94V-0 |
| Type of accessories for semiconductors | insulating bushing |
| D1 dimension | 3.1mm |
| Dielectric strength | 30kV/mm |
| D2 dimension | 3.9mm |
| D dimension | 7.1mm |
| H dimension | 4.7mm |
| S dimension | 1.5mm |